Co obejmuje oferta wynajmu kontenerów na odpady?

Wynajem kontenerów na śmieci to usługa, z której chętnie korzystają zarówno gospodarstwa domowe, jak i mniejsze oraz większe przedsiębiorstwa. Profesjonalna firma pozwala zleceniodawcy na szybkie i legalne pozbycie się problematycznych nieczystości. Jakie kontenery są dostępne na rynku i z czego składa się usługa wynajmu kontenerów na odpady? Odpowiadamy.

Wynajem kontenerów na śmieci – najłatwiejszy sposób

Wynajem kontenerów na śmieci to najszybszy i najłatwiejszy sposób na zgodne z prawem pozbycie się różnego rodzaju śmieci, takich jak: gruz, stare meble, pozostałości remontowo-budowlane, materiały izolacyjne itp. To elementy w Polsce nieobjęte gminnym systemem odbioru odpadów komunalnych, dlatego nie wolno bezkarnie wyrzucić ich do zwykłych pojemników na odpady bytowe.

Wynajem kontenera na odpady – krok po kroku

Usługa wynajmu kontenera na śmieci najczęściej przebiega według poniższego schematu:

– wybór firmy wynajmującej kontenery,

– dobór kontenera pod względem potrzeb klienta,

– zamówienie kontenera,

– podstawienie wybranego kontenera pod wskazany adres,

– załadunek śmieci zalegających na posesji (terenie budowy),

– odbiór kontenera we wskazanym terminie lub po jego zapełnieniu.

Kontenery różnią się od siebie rozmiarem i funkcjonalnością, co ułatwia dopasowanie modelu do potrzeb zleceniodawcy. Na rynku dostępne są kontenery zarówno do składowania i przewozu zwykłych odpadów, jak i śmieci potencjalnie niebezpiecznych dla ludzi, zwierząt i pozostałych elementów środowiska naturalnego.

Usługa wynajmu kontenerów na śmieci – co można wywieźć?

W zależności od oferty wyspecjalizowanej firmie możemy zlecić np. wywóz:

– ziemi,

– gruzu,

– papy,

– odpadów budowlanych,

– odpadów poremontowych,

– odpadów zielonych,

– mebli,

– materiałów izolacyjnych,

– innych nieczystości w zależności od potrzeb klienta i możliwości firmy.

Co wpływa na koszt wynajmu kontenera?

Rodzaj śmieci, które zamierzamy składować w kontenerze, należy określić przed podpisaniem umowy. Rodzaj odpadu determinuje typ kontenera i wpływa na cenę usługi, tak samo jak:

– częstotliwość wywozu odpadów (czas udostępnienia pojemnika),

– wynagrodzenie kierowcy,

– amortyzacja samochodu dostarczającego i odbierającego kontener,

– niestandardowa lokalizacja,

– trudności z dojazdem (np. konieczność przejazdu przez ciasną bramę),

– konieczność asysty dodatkowego pracownika,

– viaTOLL-e,

– legalna utylizacji odpadu.

Uwaga! Co do zasady niższe ceny obowiązują w przypadku śmieci jednorodnych, z kolei więcej płacimy za odbiór odpadów zmieszanych. Taka sama zasada obowiązuje, jeśli chodzi o pojemność kontenera. Im jest ona większa, tym więcej zapłaci klient. W zależności od firmy możliwe jest rozliczanie się od czasu eksploatowania pojemnika lub całościowo – od każdego opróżnionego kontenera.

Z uwagi na wiele składowych mogących wpłynąć na ostateczną cenę usługi i zależnych od polityki firmy przed wynajęciem kontenera należy dokładnie dowiedzieć się, jaka jest forma rozliczeń się za wynajem i co może spowodować wzrost ceny końcowej. Mimo że duże przedsiębiorstwa mają liczną flotę, zapotrzebowanie na dany kontener warto zgłaszać jak najwcześniej, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że zostanie dostarczony do nas w terminie. Jeśli zależy ci na fachowej obsłudze, skorzystaj z usług firmy Topgruz!

Przewóz kontenera a usuwanie nieczystości

Nieczystości do kontenera możemy wrzucić samodzielnie, poprosić o to pracowników firmy remontowej lub skorzystać ze wsparcia firmy dostarczającej kontener. Te za dodatkową opłatą często oferują pomoc w opróżnieniu pomieszczeń z zalegających w nich mebli i innych przedmiotów, a także uporządkowaniu terenu po budowie lub rozbiórce.